Proč mi nerostou ruce, i když cvičím pravidelně?

Proč mi nerostou ruce. Každý je chce. Trénink paží se zdá být jednoduchý a přímočarý. Dělejte kliky a variace kliků pro bicepsy a extenze a variace extenzí pro tricepsy a vaše paže porostou, že? Ne tak rychle, mnoho lidí se snaží zvětšit paže, i když trénují tvrdě a důsledně. Není téměř nic tak frustrujícího, jako když děláte všechno, co máte, a přitom nemáte téměř nic, co byste mohli ukázat. Ačkoli se trénink paží zdá být superjednoduchý, existuje několik detailů, které si lidé pletou, což vede k podprůměrným výsledkům. Existují také pokročilé techniky, které prokazatelně rychle zvětšují horní část paže. V tomto článku se budu zabývat pravděpodobnými důvody, proč vaše paže nerostou, a co s tím můžete udělat.

Netrénujete v plném rozsahu pohybu.

Ačkoli je zvedání těžkých vah důležitým faktorem při rozvoji vašeho těla, posedlost tím, kolik zvedáte, vám může velmi rychle zabránit v budování svalů. S tímto problémem se setkávám opakovaně. Kluci (a někdy i holky) dělají kliky nebo tricepsové extenze s velkou váhou v naději, že vybudují svaly, a přitom obětují formu. Studie prokázaly, že trénink svalu v plném rozsahu pohybu je lepší než trénink v kratším rozsahu pohybu, i když je váha v kratším rozsahu pohybu těžší. Natahujete plně paže a plně stlačujete bicepsy, když kroutíte? Necháváte paže zcela pokrčené a při cvicích na tricepsy je plně uzamykáte a stlačujete? Buďte zcela upřímní. Pokud vám chybí byť jen centimetr rozsahu pohybu, přicházíte o svalové přírůstky. Nebudete schopni zvednout zdaleka tolik, ale co na tom, snažíte se budovat bicepsy a tricepsy, ne vyhrát soutěž v polovičním shybu. Od nynějška dělejte každé opakování v plném rozsahu pohybu a sledujte, jak se budete cítit.

Netrénujete ruce dostatečně často

Netrénujete ruce dostatečně častoStudie se různí v tom, jak často byste měli svaly trénovat. Podle mých profesionálních zkušeností s tréninkem stovek lidí reagují paže nejlépe na 2-4 dny tréninku týdně a celkem 9-18 sérií celkového týdenního objemu. Příkladem by mohlo být procvičení tricepsů a bicepsů přibližně po 3-9 sériích tři dny v týdnu. To funguje mnohem lépe než provádění všech sérií v jednom týdenním tréninku bicepsů nebo tricepsů. Rozdělení sérií vám umožní trénovat v čerstvějším stavu pro každý trénink a vysílá častější signál k budování svalů než stará rutina „zasáhnout jednu část těla jednou týdně“.

Nepracujete na všech úhlech

Svaly reagují velmi dobře, když jsou trénovány v různých úhlech. To je snadno pochopitelné u svalů, jako je hrudník, kde můžete tlačit na šikmé, rovné nebo klesající lavici, ale u bicepsů a tricepsů je to trochu matoucí. Jaké úhly je třeba brát v úvahu u bicepsů a tricepsů? U bicepsů je poněkud důležitá poloha rukou – úchop „dlaněmi nahoru“ působí na bicepsy jinak než úchop „dlaněmi dovnitř“, i když tento vliv je malý. Poloha rukou pro triceps má ještě menší význam. Nejdůležitější věcí, kterou je třeba při tréninku paží zohlednit, pokud jde o úhly, je umístění loktů. Provádějte cviky na bicepsy, při kterých jsou lokty u těla, před tělem a za tělem. Dobrými příklady jsou shyby na bradlech (lokty vedle těla), preacherovy shyby (lokty před tělem) a šikmé shyby (lokty za tělem). U tricepsů se zaměřte na cviky, při nichž jsou lokty u těla, lokty nad hlavou a lokty před tělem. Dobrými příklady pro tricepsy jsou tlaky (vedle těla), tricepsové extenze nad hlavou (nad hlavou) a drtiče lebek (lokty před tělem).

Pokročilé techniky

Pokročilé techniky mohou rozhodně přimět paže k reakci, ale měly by se používat střídmě. Pokud budete tyto techniky používat příliš často, pravděpodobně je přetrénujete, což váš pokrok zastaví. Jednou z těchto technik jsou tzv. pásové sestavy. Začněte cvičit jako obvykle a proveďte co nejvíce opakování (ne více než 12). Jakmile dokončíte poslední opakování, odložte váhu, vezměte si lehčí a zkuste cvik provést znovu. Jakmile nejste schopni dokončit další opakování, odhoďte závaží a opakujte s ještě lehčím závažím. Stripové série jsou brutální, ale pumpy, které mohou vyvolat, jsou obvykle těmi nejlepšími pumpami, které můžete zažít.

Proč mi nerostou ruce a další informace naleznete v našich článcích o cvičení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *